Γενική & Ειδική Αγωγή

Από το 2008 μέχρι σήμερα, συμμετείχαν στα προγράμματά μας τα παρακάτω σχολεία Γενικής και Ειδικής Αγωγής:

ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Πρωτοβάθμια Εκπαίδεση

  • 13ο Νηπιαγωγείο Πετρούπολης
  • 14ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 17ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών 
  • 26ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών 
  • 32ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 35ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 36ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 50ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 51ο Δημοτικό Σχολείο Αθήνας
  • 52ο Δημοτικό Σχολείο Αθήνας
  • 54ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 66ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 76ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 86ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 90ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 91ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 99ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 106ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 117ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 132ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 133ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 139ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 173ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 6o Δημοτικό Σχολείο Αγίας Βαρβάρας
  • 7ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Βαρβάρας
  • 4ο Δημοτικό Αγίων Αναργύρων
  • 7ο Δημοτικό Αγίων Αναργύρων
  • 1ο Δημοτικό Αγίου Αθανασίου
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου
  • 6ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω
  • 9ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω 
  • 10ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω
  • 14ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω
  • 16ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης
  • 11ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών
  • 15ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών
  • 27ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών
  • 26ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών
  • 29ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών
  • 30ο Δημοτικό Σχολείο Αχαρνών
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Βούλας
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων
  • 5ο & 10ο Δημοτικό Βύρωνα
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου
  • 11ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου
  • 16ο Δημοτικό Γαλατσίου
  • 6ο Δημοτικό Σχολείο Γέρακα
  • Εκπαιδευτήρια Γιαννόπουλου
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας
  • 18ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας
  • 7ο Δημοτικό Σχολείο Δάφνης
  • Δημοτικό Δελασάλ
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Ελευσίνας
  • Εκπαιδευτήρια Σύγχρονη Παιδεία
  • ΕλληνοΑρμένικο Δημοτικό Σχολείο 
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου
  • 19ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου
  • 24ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου
  • Ιταλικό Δημοτικό Σχολείο
  • 21ο Δημοτικό Ηλιούπολης
  • 9ο Δημοτικό Καλλιθέας
  • 10ο Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς
  • 10ο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού
  • Δημοτικό Σχολείο Κουβαρά
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Μαρκόπουλου
  • 2ο Δημοτικό Σχολείο Μελισσίων
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Μοσχάτου
  • 2ο Δημοτικό Σχολείο Μοσχάτου
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Μοσχάτου
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ερυθραίας
  • 9ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου
  • 10ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου
  • 1ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας
  • 9ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας
  • 19ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Σμύρνης
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Φιλαδέλφειας 
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ψυχικού
  • 14ο Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας
  • Δημοτικό Σχολείο Ουρσουλίνες
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Παιανίας
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Παλαιού Φαλήρου
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Παλαιού Φαλήρου
  • 6ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης
  • 7ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης
  • 14ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά
  • 32ο Δημοτικό Πειραιά
  • 1ο & 2ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου
  • 6ο Δημοτικό Περιστερίου
  • 7ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου 
  • 25ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου
  • 38ο Δημοτικό Σχολείο Περιστερίου
  • 5ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης
  • 6ο Δημοτικό Σχολείο Πετρούπολης
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης
  • 2ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Πόρτο Ράφτη
  • 3ο  Δημοτικό Σχολείο Πόρτο Ράφτη
  • 2ο Δημοτικό Σχολείο Ραφήνας
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Σπατών
  • Δημοτικό Σχολείο Σταμάτας
  • 6ο Δημοτικό Σχολείο Σταυρούπολης
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου
  • 5ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου
  • Σύλλογος Γονέων 1ου και 5ου Δημοτικού Αλίμου
Δευτεροβάθμια Εκπαίδεση
  • 1ο Γυμνάσιο Αγίων Αναργύρων
  • 1ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής
  • 2ο Διαπολιτισμικό Γυμνάσιο Αθηνών
  • 13ο Γυμνάσιο Αθηνών
  • 21ο Γυμνάσιο Αθηνών
  • 39ο Γυμνάσιο Αθηνών
  • 62ο Γυμνάσιο Αθηνών
  • 67ο Γυμνάσιο Αθηνών
  • 2ο Γυμνάσιο Αλίμου
  • 5ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου
  • Γυμνάσιο Άνοιξης
  • 1ο Γυμνάσιο Αρτέμιδος
  • 1ο Γυμνάσιο Βριλησσίων
  • 2ο Γυμνάσιο Βριλησσίων
  • 3ο Γυμνάσιο Βριλησσίων
  • 3ο Γυμνάσιο Γέρακα
  • Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Γέρακα
  • Γυμνάσιο Δροσιάς
  • Γυμνάσιο Εκάλης
  • Εκπαιδευτήρια Δούκα
  • Εκπαιδευτήρια Καντά
  • Εκπαιδευτήριο Χρυσόστομος Σμύρνης (Λεόντειος)
  • Διαπολιτισμικό Γυμνάσιο Ελληνικού
  • Ελληνογαλλική Σχολή «Άγιος Ιωσήφ»
  • Ελληνογαλλική Σχολή Ουρσουλίνων
  • Ελληνογερμανική Αγωγή
  • 3ο Γυμνάσιο Ζωγράφου
  • Γυμνάσιο Θρακομακεδόνων
  • 4ο Γυμνάσιο Ιλίου
  • 10ο Γυμνάσιο Ιλίου
  • Ιόνιος Σχολή
  • 1ο Γυμνάσιο Καισαριανής
  • 2ο Γυμνάσιο Καλλιθέας
  • 1ο Γυμνάσιο Καλυβίων
  • 2ο Γυμνάσιο Καματερού
  • 1ο Γυμνάσιο Κηφισιάς  
  • 1ο Γυμνάσιο Κορυδαλλού
  • 7ο Γυμνάσιο Κορυδαλλού
  • 1ο Γυμνάσιο Λαυρίου
  • Γυμνάσιο Μαλλιάρας
  • 2ο Γυμνάσιο Μοσχάτου
  • 6ο Γυμνάσιο Νέου Ηρακλείου​
  • 5ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας
  • 7ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας
  • 4ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης
  • Γυμνάσιο Νέας Χαλκηδόνας
  • 2ο Γυμνάσιο Παιανίας
  • Παιδαγωγική Πρωτοπορία (Αττική)
  • 4ο Γυμνάσιο Παλαιού Φαλήρου
  • 3ο Γυμνάσιο Παλλήνης
  • 2ο Γυμνάσιο Παπάγου
  • 1ο Γυμνάσιο Περιστερίου
  • 2ο Τοσίτσειο Γυμνάσιο Εκάλης
  • 2ο Γυμνάσιο Χολαργού
  • 41ο ΓΕ.Λ. Αθηνών
  • 6ο ΕΠΑ.Λ Αθηνών
  • 7ο Λύκειο Αθηνών
  • 1ο Πειραματικό Λύκειο Αθήνας
  • 1ο ΕΠΑ.Λ Ασπροπύργου
  • 1ο Αρσάκειο Λύκειο Ψυχικού
  • 1ο Λύκειο Βριλησσίων
  • 2ο Λύκειο Βριλησσίων
  • 2ο Λύκειο Γέρακα
  • Μουσικό Σχολείο Ιλίου
  • 1ο Λύκειο Κηφισιάς
  • 3ο Λύκειο Κηφισιάς
  • ΓΕ.Λ. Κρυονερίου
  • ΕΠΑ.Λ. Λαυρίου
  • Γενικό Λύκειο Μελισσίων
  • 1ο Λύκειο Μοσχάτου
  • Σχολή Μωραΐτη
  • 1ο Γενικό Λύκειο Νέας Μάκρης
  • Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης 
  • 2ο Λύκειο Νέας Σμύρνης
  • 3ο Λύκειο Νέας Σμύρνης
  • 4ο Λύκειο Νέας Σμύρνης 
  • Λύκειο Πεντέλης
  • 3ο Λύκειο Πετρούπολης
  • 1ο Λύκειο Ραφήνας
  • 1ο ΕΠΑΛ Σιβιτανιδείου Σχολής
  • 2ο ΕΠΑ.Λ. Σιβιτανιδείου Σχολής
  • Γυμνάσιο Φιλοθέης
  • 2ο Γυμνάσιο Χαϊδαρίου
  • 2ο ΓΕΛ Χαϊδαρίου
  • 1ο Λύκειο Χολαργού
  • 1ο ΕΠΑΛ Χαλανδρίου
  • 3ο ΕΠΑ.Λ. Χαλανδρίου 

Τριτοβάθμια Εκπαίδεση

  • Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών
  • Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών
  • Αμερικάνικο Κολλέγιο Deree
  • ΙΕΚ Δέλτα Θεσσαλονίκης
  • ΙΕΚ Αμαρουσίου
  • ΙΕΚ Γαλατσίου
  • ΙΕΚ Όμηρος
  • ΤΕΦΑΑ Σερρών

ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ

Πρωτοβάθμια Εκπαίδεση

  • Δημοτικό Σχολείο Αγγελοχωρίου
  • Δημοτικό Σχολείο Αγίων Αναργύρων Λάρισας
  • Δημοτικό Σχολείο Αγιάς Χανίων (Κρήτη)  
  • 1ο Δημοτικό Σχολείο Άμφισσας
  • Μουσικό Σχολείο Άμφισσας
  • Δημοτικό Σχολείο Βαλτοτοπίου (Σέρρες)
  • Δημοτικό Σχολείο Γανοχώρας
  • Δημοτικό Σχολείο Εύμοιρου Ξάνθης
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Θήβας
  • 5ο Δημοτικό Σχολείο Θήβας
  • 8ο Δημοτικό Σχολείο Θήβας
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Κομοτηνής
  • Δημοτικό Σχολείο Κουλουρίου (Λάρισα)  
  • Δημοτικό Σχολείο Κορησσίας –Κέας
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Κρύας Βρύσης
  • Δημοτικό Σχολείο Κυνοπιαστών (Κέρκυρα) 
  • Δημοτικό Σχολείο Μύτικα Εύβοιας
  • Δημοτικό Σχολείο Νεοχωρίου Σερρών 
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Ξυλοκάστρου
  • 21ο Δημοτικό Σχολείο Πάτρας
  • 40ο Δημοτικό Σχολείο Πάτρας
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Ρόδου
  • 5ο Δημοτικό Σχολείο Ρόδου
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Σαλαμίνας
  • 2ο Δημοτικό Σχολείο Σερρών
  • Δημοτικό Σχολείο Σιναράδων (Κέρκυρα)
  • 7ο Δημοτικό Σχολείο Τρίπολης
  • 4ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας
  • 11ο Δημοτικό Σχολείο Χανίων
  • 17ο Δημοτικό Σχολείο Χανίων  

Δευτεροβάθμια Εκπαίδεση

  • Καλλιτεχνικό Εργαστήρι Μεθάνων  
  • Εκπαιδευτήρια Ατσόγλου (Κορινθία)
  • Γυμνάσιο Αγίου Βασιλείου Ρίου
  • 1ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης  
  • 4ο Γυμνάσιο Αγρινίου
  • Γυμνάσιο Αμφιλοχίας
  • Γυμνάσιο Βέλου (Κορινθία) 
  • Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Βόλου
  • Γυμνάσιο Γαλατά 
  • Γυμνάσιο Γιάννουλης (Λάρισα)
  • 1ο Γυμνάσιο Ελασσόνας
  • 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου Κρήτης
  • 2ο ΕΠΑ.Λ. Ηρακλείου Κρήτης
  • 6ο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης
  • 26ο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης
  • Πειραματικό Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης
  • 2ο Γυμνάσιο Θήβας
  • 4ο Γυμνάσιο Θήβας
  • 5ο Γυμνάσιο Θήβας
  • Γυμνάσιο Ίσθμια
  • Γυμνάσιο Καστελλάνων (Κέρκυρα)  
  • 2ο Γυμνάσιο Κέρκυρας
  • 7ο Γυμνάσιο Κερκύρας  
  • 6ο Γυμνάσιο Κερκύρας  
  • 2ο Γυμνάσιο Κιάτου
  • 1ο Γυμνάσιο Κορίνθου
  • 2ο Γυμνάσιο Κορίνθου   
  • 4ο Γυμνάσιο Κορίνθου  
  • 3ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  • 4ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  • 2ο Γυμνάσιο Λάρισας
  • Γυμνάσιο Λεχαίου
  • 2ο Γυμνάσιο Νέων Μουδανιών (Χαλκιδική)
  • Γυμνάσιο Νέου Μυλοτόπου Πέλλας
  • Γυμνάσιο Μούδρου
  • Γυμνάσιο Μυλοτόπου
  • Γυμνάσιο Οινοφύτων
  • 6ο Γυμνάσιο Πάτρας  
  • 17ο Γυμνάσιο Πάτρας  
  • Γυμνάσιο Πόρου 
  • 2ο Γυμνάσιο Σερρών   
  • 4ο Γυμνάσιο Σερρών  
  • 5ο Γυμνάσιο Σερρών
  • Γυμνάσιο Σκύρου
  • Γυμνάσιο Νέου Σκοπού Σερρών
  • 6ο Γυμνάσιο Σταυρούπολης
  • 1ο Γυμνάσιο Τριανδρίας
  • 2ο Γυμνάσιο Χανιών
  • Γυμνάσιο Χιλιομοδίου (Κορινθία)
  • 3ο Γυμνάσιο Χορτιάτη Θεσσαλονίκης
  • ΕΠΑ.Λ Ακρωτηρίου (Κρήτη)
  • ΓΕ.Λ Ακρωτηρίου (Κρήτη)  
  • ΓΕ.Λ Νέας Αγχιάλου Μαγνησίας
  • 3ο ΕΠΑ.Λ. Βόλου - Τμήμα Βρεφονηπιοκόμων
  • 8ο ΓΕ.Λ Θεσσαλονίκης
  • 1ο Λύκειο Ελασσόνας
  • Λύκειο Καλινδοίων
  • ΓΕ.Λ Καρύστου
  • 2ο ΕΠΑ.Λ Κατερίνης
  • 4ο Λύκειο Λάρισας
  • 5ο Λύκειο Λάρισας
  • Λύκειο Νεμέας
  • Πειραματικό Λύκειο Πάτρας
  • ΓΕ.Λ Πόρου 
  • ΓΕ.Λ Σύρου  
  • 2ο ΓΕ.Λ Σύρου  
  • 1ο ΕΠΑ.Λ Σύρου 
  • 2ο Λύκειο Χανίων
  • Γυμνάσιο Ψαχνών

ΕΙΔΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ – ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΙ ΦΟΡΕΙΣ

ΑΤΤΙΚΗ

  • Κοινωνική Μέριμνα Δήμου Κηφισιάς
  • Φίλοι Κοινωνικής Παιδιατρικής «Ανοιχτή Αγκαλιά»
  • Φάρος Τυφλών
  • ΙΠΕΚΒΕ – Ίδρυμα Πρόνοιας και Εκπαίδευσης Κωφών και Βαρήκοων Ελλάδος
  • Το Χαμόγελο του Παιδιού
  • Ίδρυμα Κοινωνικής Εργασίας - Χατζηπατέρειο Κ.Α.Σ.Π. (Κέντρο Αποκατάστασης Σπαστικών Παιδιών)
  • Ζάννειο Ίδρυμα Παιδικής Προστασίας και Αγωγής  Πειραιώς – Εκάλης
  • Εταιρεία Προστασίας Σπαστικών «Πόρτα Ανοιχτή»
  • Παιδόπολη Αλίμου  «Άγιος Ανδρέας» - Μονάδα Εξωοικογενειακής Φροντίδας
  • Δήμος Πετρούπολης - Τμήμα ΑμεΑ
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Αγίου Δημητρίου (ΕΕΕΕΚ Αγίου Δημητρίου)
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Ελευσίνας (ΕΕΕΕΚ Ελευσίνας)  
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Ηρακλείου – Αττικής (ΕΕΕΕΚ Ηρακλείου)
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Παμμακαρίστου – Αττικής (ΕΕΕΕΚ Παμμακάριστος)
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Νταού Πεντέλης (ΕΕΕΕΚ Νταού Πεντέλης)
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Πειραιά (ΕΕΕΕΚ Πειραιά)
  • 2ο Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Πειραιά (2ο ΕΕΕΕΚ Πειραιά)
  • ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Ιλίου
  • ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Α Βαθμίδας Κορωπίου
  • ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Α΄Βαθμίδας Πειραιά
  • Τεχνικό Σχολείο Κωφών Αγ. Παρασκευής  
  • Επαγγελματικό Γυμνάσιο Ειδικής Αγωγής Ελευσίνας
  • Ειδικό Γυμνάσιο Αχαρνών
  • Ειδικό Λύκειο Ιλίου
  • Ειδικό Λύκειο - Γυμνάσιο Ηλιούπολης
  • 10ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
  • 1ο Ειδικό Δημοτικό Αμαρουσίου
  • 1ο Ειδικό Δημοτικό Δραπετσώνας
  • 2ο Ειδικό Δημοτικό ΕΛΕΠΑΠ
  • Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Ελευσίνας  
  • 1ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Ιλίου
  • 1ο Ειδικό Δημοτικό Κορυδαλλού
  • Ειδικό Δημοτικό Νταού Πεντέλης
  • Ειδικό Δημοτικό Σχολείο «Παμμακάριστος» 
  • Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αυτιστικών Πειραιά
  • Ειδικό Δημοτικό Κωφών & Βαρυκώων Πεύκης
  • Ειδικό Δημοτικό ΠΙΚΠΑ Πειραιά
  • ΕΣΤΙΑ  - Κέντρο Κοινωνικής Φροντίδας Ατόμων με νοητική υστέρηση
  • Ίδρυμα Προστασίας & Αποκατάστασης Παιδιών & Νέων με Νοητική Στέρηση « Η Θεοτόκος»
  • Εργαστήρι Ειδικής Αγωγής «Μαργαρίτα»
  • ΚΕΠΕΑ "Ορίζοντες"
  • Το Εργαστήρι «Λίλιαν Βουδούρη»
  • Ε.Γ.Ν.Υ.Α  “ΣΤΕΓΗ”
  • Κέντρο Ειδικών Ατόμων «Η Χαρά»
  • Οικοτροφείο «Άγιοι Ανάργυροι»
  • ΧΛΟΗ – Κέντρο Διημέρευσης – Ημερήσιας Φροντίδας Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες
  • Κέντρο Ημερησίας Φροντίδας ΑΜΕΑ “ ΕΛΠΙΔΑ”
  • Σικιαρίδειο Ίδρυμα
  • Σύλλογος Ατόμων με Σκλήρυνση Κατά Πλάκας
  • ΆΛΜΑ - Πανελλήνιος Σύλλογος Προσαρμοσμένων Δραστηριοτήτων
  • Σύνδεσμος Προστασίας Παιδιών Χολαργού
  • Π.Ε.Γ.Κ.Α.Π. – Ν.Υ
  • Σύλλογος Προσαρμοσμένης Άσκησης και Αναψυχής "Το Κινητικό Εργαστήρι"
  • Κέντρο Ημέρας Εφήβων με Αυτισμό στην Δυτική Αττική «Στην αυλή του κόσμου»
  • ΚΔΑΠ ΜΕΑ  «ΑΡΩΓΗ» (Δήμου Αχαρνών)  
  • ΚΔΑΠ-ΜΕΑ «Κρίκος» (Δήμου Βριλησσίων)
  • Εταιρεία Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ψυχικής Υγείας (Ε.Π.Α.Ψ.Υ.)  
  • ΘΑΛΠΟΣ ΙΙ – Μονάδα Ψυχοκοινωνικής Αποκατάστασης Ν. Αττικής
     

ΕΠΑΡΧΙΑ  

  • Special Olympics Hellas –Τμήμα Σερρών 
  • ΚΕΘΙΣ - Κέντρο Θεραπευτικής Ιππασίας Σερρών 
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Αλεξανδρούπολης  (ΕΕΕΕΚ Αλεξανδρούπολης) 
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Αλμυρού Μαγνησίας (ΕΕΕΕΚ Αλμυρού)
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Γαλατά (ΕΕΕΕΚ Γαλατά)
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Ευβοίας (ΕΕΕΕΚ Νομού Ευβοίας) 
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Θήβας (ΕΕΕΕΚ Θήβας)
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Κατερίνης (ΕΕΕΕΚ Κατερίνης)
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Κερκύρας (ΕΕΕΕΚ Κερκύρας) 
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Κομοτηνής (ΕΕΕΕΚ  Κομοτηνής)
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Κορίνθου (ΕΕΕΕΚ Κορίνθου)  
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Λάρισας (ΕΕΕΕΚ Λάρισας)  
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Πανοράματος Θεσσαλονίκης (1ο ΕΕΕΕΚ Πανοράματος)
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Ν. Ποτίδαιας (ΕΕΕΕΚ Ν. Ποτίδαιας)
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Ρεπανιδίου (ΕΕΕΕΚ Ρεπανιδίου)
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Σερρών (ΕΕΕΕΚ Σερρών)  
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Σύρου (ΕΕΕΕΚ Σύρου)  
  • Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Χανίων - Κρήτη (ΕΕΕΕΚ Χανίων)
  • ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Αλεξανδρούπολης  
  • 1ο ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Βόλου
  • 3ο ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Βόλου 
  • ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Νέας Ιωνίας Βόλου
  • ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής 1ης Βαθμίδας Ευβοίας 
  • 1ο ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Λάρισας
  • ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Α’ Βαθμίδας Σερρών
  • Ειδικό ΕΠΑΛ Σερρών
  • ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Α’ Βαθμίδας Σύρου  
  • Ειδικό ΕΠΑ.Λ Χαλκίδας
  • 2ο Ειδικό Νηπιαγωγείο Χανίων 
  • Σχολείο Κωφών & Βαρυκώων Ευμοίρου Ξάνθης
  • Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Θήβας
  • 1ο Ειδικό Δημοτικό Κομοτηνής 
  • Ειδικό Δημοτικό Νάουσας
  • 2ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Πάτρας
  • Πρότυπο Ειδικό Δημοτικό Ρόδου
  • Δημοτικό Σχολείο Κωφών και Βαρήκοων Ρόδου 
  • 1ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Ρόδου
  • Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Σερρών
  • Ειδικό Δημοτικό Τρίπολης
  • 1ο Ειδικό Δημοτικό Χαλκίδας
  • 2ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Χανίων
  • Ειδικό Γυμνάσιο Κωφών & Βαρυκώων Θεσσαλονίκης
  • Εργαστήρι Ειδικής Επαγγελματικής Αγωγής και Αποκαταστάσεως "Παναγία Ελεούσα"
  • Σύλλογος Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων Ατόμων με Αναπηρίες Περιφέρειας Καρύστου Ν. Εύβοιας "Χέρι - Χέρι" 
  • Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Άμφισσας
  • Ειδικό Δημοτικό Άμφισσας
  • Ειδικό Δημοτικό Σαλαμίνας
  • Μικτό Κέντρο Διημέρευσης, Ημερήσιας Φροντίδας, Απασχόλησης και Κατάρτισης (ΑμεΑ) "Τα παιδιά της Άνοιξης", Αλεξάνδρεια Ημαθίας
  • Ειδικό Γυμνάσιο Ηρακλείου Κρήτης
  • Ειδικό Νηπιαγωγείο Κατερίνης

 

  • 1ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας
  • 9ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας
  • 19ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας
  • 9ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου
  • 10ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου
  • 7ο Λύκειο Αθηνών